דיור מוגן יוקרתי

דיור מוגן נהריים הינו קומפלקס מגורים יוקרתי בחיפה הכולל בתוכו קהילות מגורים עצמאיות, שירותים ומתקנים ברמה גבוהה וחיי קהילה תוססים ומשמעותיים.

בקומפלקס המגורים היוקרתי תמצאו:

  • שירותי קבלה 24.7

שירותי הקבלה זמינים עבור הדיירים כדי לסייע להם במשימות ופעילויות יומיומיות. צוות דלפק הקבלה זמין גם כדי לסייע במצבי חירום ולספק מידע על הקהילה ושירותיה. מגוון השירותים כוללים בין היתר קביעת פגישות וסידורי נסיעות, מתן מידע על הקהילה ושירותיה, סיוע במצבי חירום,טיפול בדואר וחבילות, מתן מידע ותמיכה לתושבים ולבני משפחתם.

  • שירותי תחזוקה וניקיון 

בדיור מוגן נהריים בחיפה שירותי תחזוקה וניקוין קפדניים כדי לשמור על מרחב המחיה נקי ונוח. שירותים אלו כוללים ניקיון שוטף של שטחים משותפים, כגון טרקלינים, גינות וחדרי אוכל, וכן תחזוקה של הבניין ומתקניו. בנוסף שינו שירות ניקויון יומיומי בדירות הדיירים.

  • שירותי רפואה זמינים 24/7

המתחם מצויד במרפאה המאוישת באופן קבוע על ידי אחות ורופא. במרפאה יכולים הדיירים לקבל שירותים רפואיים ראשוניים, בדיקות ותרופות, וכן שירותי חירום – הכוללים אפשרות להזמנת רופא 24 שעות ביממה, לפי הצורך.

  • שירותים ומתקנים לרווחת הדיירים

בדיור מוגן נהרים שבחיפה, מקפידים לדאוג לפעילויות פנאי רבות ומגוונות בהם הדיירים יכולים לקחת חלק לפי העדפותים הפרטיות. כמו כן לשרות הדייר, חדר כושר, אזורים משותפים לבילוי, חדר אוכל ושירותי קטרינג עד לחדרי הדיירים, בית כנסת ועוד מגוון שירותים ומתקנים.

  • ליוי אישי ותמיכה

לכל דייר ודיירת נבנת תוכנית ליווי אישי הכוללת תמיכה מקצועים של אנשי טיפול, פעילויות חברתיות לקידום תחושת הקהילה ותמיכה ברווחה כלית של הדיירים

חוגים ופעילות פנאי בדיור מוגן נהריים

דיור מוגן נהריים שבקרית שמואל מציע מגוון פעילויות כדי לתמוך ברווחתם הכללית של התושבים ולקדם מעורבות חברתית. פעילויות אלה כוללות שיעורי התעמלות, שיעורי אמנות, שיעורי מוזיקה ופעילויות אחרות התומכות בבריאות גופנית ונפשית. החוגים והפעילויות בדיור מוגן מובלים על ידי צוות טיפול ותמיכה במקום, מתנדבים או ארגונים קהילתיים. חלקם מתקיימים באופן קבוע או כחלק מאירוע או תוכנית מיוחדים. חוגים בדיור מוגן יכולים לספק לתושבים הזדמנויות ללמוד מיומנויות חדשות, לעסוק בקהילה שלהם ולשמור על רווחתם הכללית.

מתקני ספורט

מתקני ספורט וכושר זמינים בדיור מוגן כדי לתמוך ברווחתם  של הדיירים. מתקנים אלה כלולים חדר כושר, אזורי כושר חיצוניים, וחללים נוספים בהם יכולים התושבים לעסוק בפעילות גופנית. מתקני ספורט וכושר בדיור מוגן זמינים לשימוש התושבים על בסיס קבוע, ואף מאוישים על ידי צוות טיפול ותמיכה במקום או מדריכים מיומנים. הם עשויים גם להציע שיעורים מיוחדים, כגון יוגה, טאי צ'י ועוד, כדי לתמוך ברווחתם הפיזית והנפשית של התושבים. בסך הכל, מתקני ספורט וכושר בדיור מוגן יכולים לספק לתושבים הזדמנויות לשמור על בריאותם הפיזית ולעסוק בקהילה שלהם.

אומנות ויצירה

אמנות ויצירה יכולים להיות חלק חשוב מהחיים בגיל השלישי. אנו מאמינים כי אמנות ויצירתיות יכולות לספק תחושת מטרה, הגשמה וחיבור. עיסוק בפעילויות אמנותיות יכול גם לעזור לשמור על הנפש והגוף פעילים, ויכול לספק הזדמנויות ללמידה, צמיחה וביטוי. ישנם סוגים רבים ושונים של אמנות ופעילויות יצירה שהדיירים בדיור מוגן יכולים ליהנות מהם, בהתאם לתחומי העניין והיכולות שלהם. כמה דוגמאות לאמנות ויצירה בדיור מוגן נהריים הם: ציור, רישום, פיסול, צילום, מוזיקה, ריקוד, כתיבה או יצירה. השתתפות באמנות ופעילויות יצירתיות יכולה להיות דרך מצוינת עבור הדיירים להישאר מעורבים, לבטא את עצמם ולהתחבר לאחרים.

דיור מוגן יוקרתי

התנדבות בקהילה

התנדבות בקהילה בגיל השלישי יכולה להיות חוויה מתגמלת ומספקת למבוגרים. זה יכול לספק הזדמנויות לאינטראקציה חברתית, חיבור ומטרה, ויכול לעזור להילחם בתחושות של בדידות ובידוד. התנדבות יכולה גם לעזור לשמור על מבוגרים פעילים, מעורבים וחדים נפשית, ויכולה לספק תחושה של הישג ותרומה. ישנם סוגים רבים ושונים של הזדמנויות התנדבות זמינות בקהילות, בהתאם לתחומי העניין והיכולות של הפרט. כמה דוגמאות להתנדבות בקהילה בגיל השלישי .סיוע באירועים או פעילויות המאורגנים על ידי ארגונים קהילתיים או מתן תמיכה לעמותות צדקה מקומיות או לארגונים ללא מטרות רווח. התנדבות בקהילה יכולה להיות דרך מצוינת למבוגרים מבוגרים להחזיר ולהשפיע לטובה על הקהילות שלהם.