5 טיפים לאחר הכניסה לדיור מוגן

כניסה לדיור מוגן יכולה להיות שינוי משמעותי בחיים עבור אנשים רבים, אך היא גם יכולה להיות צעד חיובי לקראת אורח חיים בטוח ונוח יותר. בעת המעבר, חשוב לדעת כמה טיפים לאחר הכניסה לדיור מוגן, שיכולים לעזור לך להפיק את המרב ממקום המגורים החדש שלך.

1) בראש ובראשונה היא פעילות גופנית, חשוב להישאר פעיל.  לפעילות גופנית יש משמעות רבה לבריאות הגוף, במיוחד עבור קשישים. פעילות גופנית סדירה יכולה לעזור לשפר את הניידות, למנוע נפילות ולקדם בריאות ורווחה כללית. בין אם מדובר בטיול יומי בשכונה, אימון כושר או פעילות מאורגנת בתוך קהילת הדיור המוגן שלכם. להישאר פעילים פיזית, יכול לעזור לכם לשמור על העצמאות ואיכות החיים שלכם.

2) טיפ חשוב נוסף הוא להכיר את הקהילה שלך. מעבר לדיור מוגן יכולה להיות חוויה מרתיעה, אבל היא גם יכולה להיות הזדמנות להתחבר לאנשים חדשים וליצור מערכות יחסים משמעותיות. נצלו אירועים ופעילויות חברתיות, השתתפו בטיולים קבוצתיים, ואל תחששו לפתח שיחה עם השכנים שלכם. בניית תחושת קהילה יכולה לעזור להילחם בתחושת הבדידות, ובסופו של דבר יכולה להפוך את חווית הדיור המוגן שלכם למהנה יותר.

3) חשוב גם לומר מה הצרכים וההעדפות שלך למטפלים ולצוות שלך. הצרכים של כולם שונים, והצוות בקהילת הדיור המוגן שלכם, נמצא שם כדי לתמוך בך ולהפוך את חייך לנוחים ככל האפשר. אל תפחד לדבר אם יש לך חששות או אם אתה זקוק לתמיכה או סיוע נוספים. תקשורת פתוחה יכולה לעזור להבטיח שתקבל את הטיפול ותשומת הלב הדרושים לך כדי להנות בבית החדש שלך בדיור המוגן.

4) קחו קצת זמן כדי להפוך את מרחב המחיה שלכם לייחודי באמצעות עיצוב הבית. הוספת נגיעות אישיות לחדר או לדירה שלכם, יכולים לעזור לכם להרגיש יותר בנוח ובבית. בין אם מדובר בתליית תמונות משפחתיות על הקיר, הכנסת רהיט אהוב או הוספת נגיעות דקורטיביות, הפיכת החלל שלכם ליותר מזוהה איתכם, יכולה לעזור לכם להתמקם במקום המגורים החדש שלכם במהירות ובקלות רבה יותר.

5) לנצל את הפעילויות החברתיות שמוצעות במסגרת הדיור המוגן. הגיל השלישי יכול להיות זמן של כיף והנאה גדולה, אירועים ופעילויות חברתיות קבועות, כמו קפה של בוקר, שיעורי התעמלות וקבוצות תחביבים, התושבים יכולים בקלות להכיר חברים חדשים ולשמור על אורח חיים פעיל ומלא אנרגיות. מגורים בדיור מוגן מספקים גם תחושת קהילה וביטחון, מה שיכולה להרגיע במיוחד עבור מי שאולי איבד בן זוג או גר לבד.

לסיכום, המעבר לדיור מוגן יכולה להיות חוויה חיובית ומהנה, במיוחד כשמיישמים את הטיפים האלו. הישארו פעילים, הכירו את הקהילה, ספרו על הצרכים שלכם, הפכו את מרחב המחיה שלכם למזוהה איתכם, ונצלו את הפעילויות החברתיות. אז אם אתם שוקלים דיור מוגן, אל תפחדו לקחת את הצעד – עם הלך הרוח והגישה הנכונים, זו יכולה להיות חוויה נפלאה ומהנה.